Kontaktuppgifter

Sollentuna och Täby      

   

Liljeholmen

Kontaktnummer:
Må-Fr 9:00-16:00, 08 – 120 472 68 

Personal

Madelene Olofsson

Studie- och Yrkesvägledare Vux Sollentuna

syv.sollentuna@consensum.se
Personal

Anders Drougge

Studie- och yrkesvägledare
08 - 120 472 67
anders.drougge@consensum.se
Personal

Ulrika Persson

Administratör Sollentuna, Solna, Täby
08 - 120 230 40
Jag har en bred samlad yrkeserfarenhet inom administration, IT och service. Inom Consensum har jag arbetat sedan april 2016.

Ulrika Persson

Mina ledord och nycklar till framgång är god kommunikation, ödmjukhet och lyhördhet. Mina fritidsintressen är familj, kultur, nätverka och antikviteter.
Personal

Maggie Lund

Administrativ chef Liljeholmen
08 -120 472 61
maggie.lund@consensum.se
Personal

Marie Söderling

Administratör Sollentuna

marie.soderling@consensum.se
Personal

Jonas Höglund

Admin, IT/Vaktmästeri
08 - 120 472 68
jonas.hoglund@consensum.se
Personal

Lena Asplund

Verksamhetsledare/Rektor Sollentuna, Solna, Täby
Enbart e-post
lena.asplund@consensum.se
Verksamhetsledare/Rektor Rektorsutbildad vid Uppsala universitet. Arbetat som rektor sedan 2006. Har arbetat på Consensum sedan juni 2016.

Lena Asplund

Verksamhetsledare/Rektor Rektorsutbildad vid Uppsala universitet. Arbetat som rektor sedan 2006. Har arbetat på Consensum sedan juni 2016. Brinner för elevers lärande!
Personal

Carina Frisk

Verksamhetsledare/Rektor Liljeholmen
08 - 120 472 60
carina.frisk@consensum.se
Personal

Zulhayat Otkur

Adminstratör Sollentuna
08 - 120 230 40
zulhayat.otkur@consensum.se
Personal

Carina Millqvist

Lärare
08 - 120 472 63
carina.millqvist@consensum.se
Personal

Talia Maluenda

Yrkeslärare Vård och Omsorg
08 - 120 230 44
talia.maluenda@consensum.se
Är en glad och kreativ lärare som älskar mitt jobb på Consensum, har arbetat här sedan 2012. Att dagligen motivera elever med...

Talia Maluenda

Är en glad och kreativ lärare som älskar mitt jobb på Consensum, har arbetat här sedan 2012. Att dagligen motivera elever med att uppnå sina studiemål är något av det roligaste jag har gjort/gör. Mina erfarenheter är lite blandade, blev legitimerad sjuksköterska 2007. Har jobbat mest inom akut neurologi och lite inom rättspsykiatri. Jobbade som undersköterska några år innan jag blev klar som sjuksköterska. Friskvård och hälsa är också något jag har arbetat med, är utbildad massör samt aerobicsinstruktör.
Personal

Camilla Söderlind

Lärare
08 - 120 472 64
camilla.soderlind@consensum.se
Personal

Ann Sjöblom

Yrkeslärare Vård och Omsorg
08 - 120 993 58
ann.sjoblom@consensum.se
Leg sjuksköterska Sthlm 1984. Specialist examen Ca USA 1988, Lund 1996, Sthlm 2002, Sthlm 2014. Arbetat som sjuksköterska i 30 år.

Ann Sjöblom

Leg sjuksköterska Sthlm 1984. Specialist examen Ca USA 1988, Lund 1996, Sthlm 2002, Sthlm 2014. Har arbetat som sjuksköterska 30 år, hemma i Sverige och i USA. Undervisar i alla ämnen på Vård & Omsorgsprogramet. Stormtrivs med mitt arbete som vårdlärare.
Personal

Marie-Louise Helenius

Lärare

marie-louise.helenius@consensum.se
Personal

Susanne Bretz

Yrkeslärare Vård och Omsorg
08 - 120 230 46
susanne.bretz@consensum.se
Mitt namn är Susanne och jag är Distanslärare i alla omvårdnadsämnen. Jag har en lång och bred erfarenhet både som lärare och sjuksköterska.

Susanne Bretz

Mitt namn är Susanne och jag är Distanslärare i alla omvårdnadsämnen. Jag har en lång och bred erfarenhet både som lärare och sjuksköterska. Jag kommer göra allt för att hjälpa er med era studier, så att ni når era individuella mål.
Personal

Charlotte Malik Strååt

Specialpedagog
08 - 120 472 65
charlotte.straat@consensum.se
Personal

Vladimir Fuentes

Yrkeslärare Barn och Fritid
08 - 120 993 55
vladimir.fuentes@consensum.se
Personal

Anne-Lie Herrstedt Westman

08 - 120 472 62
anne-lie.westman@consensum.se
Personal

Gustaf Erici

Lärare i svenska och samhällskunskap
08 - 120 993 54
gustaf.erici@consensum.se
Jag är utbildad på Stockholms universitet och lärare på Consensum sedan augusti 2015. Att undervisa vuxna...

Gustaf Erici

Jag är utbildad på Stockholms universitet och lärare på Consensum sedan augusti 2015. Att undervisa vuxna trivs jag stort med. Mina intressen är språk och kultur i olika former.
Personal

Carina Håkansson

Yrkeslärare Vård och Omsorg
08 - 120 993 52
carina.hakansson@consensum.se
Jag är sjuksköterska och barnmorska i grunden och har cirka 20 års erfarenhet från både primärvård och slutenvård.

Carina Håkansson

Jag är sjuksköterska och barnmorska i grunden och har cirka 20 års erfarenhet från både primärvård och slutenvård. 2015 utbildade jag mig till yrkeslärare inom vård och omsorg och trivs fantastiskt bra med att undervisa!
Personal

Gustaf Erici

Lärare i svenska och samhällskunskap
08 - 120 993 54
gustaf.erici@consensum.se
Personal

Malin Bejhed

Yrkeslärare Vård och Omsorg
08 - 120 471 70
malin.bejhed@consensum.se
Jag är leg sjuksköterska sedan 2004 och har arbetat framförallt inom slutenvården samt primärvården. Jag tog min lärarexamen 2014 och har arbetat på Consensum sedan 2012.

Malin Bejhed

Jag är leg sjuksköterska sedan 2004 och har arbetat framförallt inom slutenvården samt primärvården. Jag tog min lärarexamen 2014 och har arbetat på Consensum sedan 2012. Jag trivs i mitt arbete som vårdlärare där jag får möjligheten att bidra till andra människors kunskapsutveckling inom vård och omsorg.
Personal

Lotta Karlström

Yrkeslärare Vård och Omsorg
08 - 120 472 69
lotta.karlstrom@consensum.se
Personal

Liselotte Leijel

Yrkeslärare Vård och Omsorg
08 - 120 471 72
liselotte.leijel@consensum.se
Personal

Josefin Jörtsö

Lärare
08 - 120 472 70
josefin.jortso@consensum.se
Personal

Samuli Pärssinen

Lärare
08 - 120 471 77
samuli.parssinen@consensum.se
Yrkeslärare på Barn och fritidsprogrammet. Arbetade tidigare på låg/mellan/högstadieskola som fritidsansvarig, resurspedagog, lärare mm

Samuli Pärssinen

Yrkeslärare på Barn och fritidsprogrammet. Arbetade tidigare på låg/mellan/högstadieskola som fritidsansvarig, resurspedagog, lärare, trygghetsteam mm listan skulle kunna bli väldigt lång. Jag gillar att varva teori med praktik, delar ofta med mig av mina erfarenheter från skolan och knyter an till er utbildning. Är förövrigt väldigt kunnig/intresserad utav träning/hälsa och favoriten är kost och styrkelyft.
Personal


Personal

Erna Celik

Lärare
08 - 120 471 73
erna.celik@consensum.se
Personal


Personal

Michaela Mannerklev Wide

Barn och fritidslärare

Personal


Personal

Charlotte Malik Strååt

Specialpedagog
08 - 120 472 65
charlotte.straat@consensum.se
Personal


Personal

Caroline Kristensson

Vård- och omsorgslärare

caroline.kristensson@consensum.se
Personal

Cajsa Larsson

Lärare
08 - 120 471 76
cajsa.larsson@consensum.se